Wikipedia:Artikuj të përkryer

Artikuj të përkryer

Ky yll tregon që një artikull është cilësuar si i përkryer

Artikuj të përkryer (shk. AP) janë artikuj të cilët janë vlerësuar dhe përzgjedhur si nga më të përkryerit e Wikipedia-s shqip nga komuniteti i saj. Këto artikuj kanë një shtjellim shterrues të temës me paanësi, pa u zgjatur më shumë seç duhet e pa u bërë monotonë, burime të formatuara mirë për të mbështetur çdo informacion që përfshihet në to dhe një formatim të drejtë të tekstit e detajeve teknike si kategoritë, lidhjet e materialet multimediale.Për të kandiduar një artikull shiko këtë faqe. Ai do të gjykohet sipas stilit, prozës, sasisë së informacionit, neutralitetit dhe teknikalitetit.

Një yll i artë (Cscr-featured.svg) në cepin e lartë të djathtë të një artikulli tregon se artikulli ku është vendosur është cilësuar tashmë nga komuniteti si i përkryer. Gjithashtu, në qoftë se artikulli është cilësuar si i mirë në gjuhët e tjera, një yll i artë do të jetë i vendosur përbri gjuhës në të cilën është cilësuar në shiritin anësor.


Goldenwiki 2.png

Aktualisht Wikipedia shqip përmban 30 artikuj të përkryer (0.04%) nga 78.614artikuj gjithsej.

+]
WP:AP

Faqe të dobishme:

Stampa të dobishme:


Shiko dhe këtë:

Artikujt e përkryer të ndarë sipas temës

P Discobolus.png Art dhe KulturëP countries-vector.svg GjeografiP history.svg HistoriP philosophy.svg JetëshkrimP football.png Sporte e sportistëP physics.svg Shkencë dhe Teknologji

Other Languages
беларуская (тарашкевіца)‎: Вікіпэдыя:Абраныя артыкулы
বিষ্ণুপ্রিয়া মণিপুরী: উইকিপিডিয়া:ফিচার নিবন্ধ
Mìng-dĕ̤ng-ngṳ̄: Wikipedia:Bō̤-ciéng hō̤ ùng
गोंयची कोंकणी / Gõychi Konknni: विकिपीडिया:Boreantlim borim panam
客家語/Hak-kâ-ngî: Wikipedia:Thi̍t-set Thiàu-muk
kalaallisut: Wikipedia:Anbefalet
Plattdüütsch: Wikipedia:Uns Beste
Nedersaksies: Wikipedia:Etalazie
Nederlands: Wikipedia:Etalage
srpskohrvatski / српскохрватски: Wikipedia:Izabrani članci
oʻzbekcha/ўзбекча: Vikipediya:Tanlangan maqolalar