Wikipedia:Artikuj të mirë

Artikuj të mirë

Ky yll tregon që një artikull ësht i mirë

Artikuj të mirë (shk. edhe AM) janë artikuj të cilët janë vlerësuar dhe përzgjedhur si nga më të mirët e Wikipediasgjuhën shqipe nga wikipedianët, bazuar mbi këto kritere. Këto artikuj përdoren nga redaktorët si shembuj për shkrimin e artikujve të tjerë.Për të kandiduar një artikull shiko këtë faqe, ai do të gjykohet sipas stilit, prozës, esaustivitetit dhe neutralitetit.

Në versionin desktop të Wikipedias, është vendosur një yll (Ky yll tregon që një artikull ësht i mirë në Wikipedia) në cepin e lartë të djathtë të një artikulli për të treguar që është një artikull i mirë në Wikipedia. Më tepër, në qoftë se artikulli ësht i mirë në gjuhët e tjera, ësht i vendosur një yll përbri emrin e gjuhës në shiritin anësor.


Silverwiki 2.png

Në këtë moment Wikipedia shqip përmban 23 artikuj të mirë (0.03%) nga gjithsej 75.308 artikuj.

+]
WP:AM

Faqe të dobishme:


Stampa të dobishme:


Shiko dhe këtë:

Gjithë artikujt të mirë prej teme

P culture violet.png Art dhe KulturëPeople P icon blue.png JetëshkrimP countries-vector.svg GjeografiP treble clef.svg MuzikëP physics violet.png Shkencë dhe TeknologjiP history violet.png Histori

Other Languages
беларуская (тарашкевіца)‎: Вікіпэдыя:Добрыя артыкулы
Bahasa Indonesia: Wikipedia:Artikel bagus
къарачай-малкъар: Википедия:Иги статьяла
Bahasa Melayu: Wikipedia:Rencana baik
Simple English: Wikipedia:Good articles
oʻzbekcha/ўзбекча: Vikipediya:Yaxshi maqolalar