Vitet 1440
English: 1440s

Mbi vitet 1440.

Ngjarje

spo di qa me than veq po jafuti me knu ni kang. un kam lindur me 1997 veprat e mija kryesoe jan: "ato qe sidi" dhe "ato qe i kam lexuar" un merrem me shkoll me mesime te klases se 12. me 21 korrik 1997 ishte ngjarja më interesante e jetes sime sepse ne at dit un linda erdha ne nje jet te re ne vitin 2000 po me daten 21 korrik ishte prap nje ngjarje interesante ku te gjith familja ishin mbledhur dhe me shikonin duke then "u rrit edhe ky" sepse ne atë dit un bëra diqka tejet interesante i mbusha 1 vjet hahahahha. ndoshta ju lodha pak po këto jan te verteta e everteta gjithmon prin un deshiroj te bëem nje drejtor dhe ktë do ta bëj , njëfjal e urt popullore thot "fjalt jan gra e veprat?. burra" un e kom emrin .... spo di a me jav kallcu a jo hajt je po jav kallcoj un e kom emrin me me me meshkronja hahahaha. un bana pak hajgare po sjoom kapi cigare e as raki po jom tu hanger dajak ne shi prej kunja as ve sedi veq umkanrre e um kan ba mu ...

Other Languages
aragonés: Anyos 1440
العربية: عقد 1440
asturianu: Década del 1440
беларуская (тарашкевіца)‎: 1440-я
bosanski: 1440-e
Mìng-dĕ̤ng-ngṳ̄: 1440 nièng-dâi
Чӑвашла: 1440-мĕш çулсем
Cymraeg: 1440au
dansk: 1440'erne
Deutsch: 1440er
emiliàn e rumagnòl: An 1440
English: 1440s
Esperanto: 1440-aj jaroj
español: Años 1440
suomi: 1440-luku
føroyskt: 1440-árini
français: Années 1440
Gaeilge: 1440í
贛語: 1440年代
Gàidhlig: 1440an
hrvatski: 1440-ih
Bahasa Indonesia: 1440-an
íslenska: 1441-1450
italiano: Anni 1440
日本語: 1440年代
Jawa: 1440-an
ქართული: 1440-იანები
한국어: 1440년대
олык марий: 1440 ийла
македонски: 1440-ти
Bahasa Melayu: 1440-an
эрзянь: 1440 це иеть
Nedersaksies: 1440-1449
Nederlands: 1440-1449
Nouormand: Annaées 1440
Sesotho sa Leboa: 1440s
português: Década de 1440
Runa Simi: 1440 watakuna
română: Anii 1440
русский: 1440-е годы
саха тыла: 1440-с
sicilianu: 1440ini
srpskohrvatski / српскохрватски: 1440-e
Simple English: 1440s
slovenščina: 1440.
српски / srpski: 1440-е
Basa Sunda: 1440-an
svenska: 1440-talet
Kiswahili: Miaka ya 1440
Türkmençe: 1440ýý
татарча/tatarça: 1440-еллар
українська: 1440-ві
oʻzbekcha/ўзбекча: 1440-lar
Tiếng Việt: Thập niên 1440
中文: 1440年代
Bân-lâm-gú: 1440 nî-tāi
粵語: 1440年代