Villoruela

Villoruela
Komunë
Vendndodhja
Villoruela is located in Spanjë
Villoruela
Villoruela

Administrimi
ShtetiFlamuri Spanja
Kom. autonom Castile dhe León
ProvincaSalamanca
QarkuLas Villas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja17.27 km2
Lartësia824 m (m.n.d.)
Popullsia862 banorë
Të dhëna të tjera
Zona KohoreUTC+1
Koordinatat41° 0′ 29″ Veri

5° 23′ 40″ Perëndim


Villoruela është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Las Villas, të provincës Salamanca, në Castile dhe León. Villoruela ka 862 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17.27 km2.

Referencat

Other Languages
aragonés: Villoruela
asturianu: Villoruela
català: Villoruela
English: Villoruela
español: Villoruela
euskara: Villoruela
français: Villoruela
magyar: Villoruela
interlingua: Villoruela
italiano: Villoruela
қазақша: Вильоруэла
Bahasa Melayu: Villoruela
Nederlands: Villoruela
occitan: Villoruela
polski: Villoruela
português: Villoruela
русский: Вильоруэла
Scots: Villoruela
українська: Вільйоруела
oʻzbekcha/ўзбекча: Villoruela
Winaray: Villoruela
Bân-lâm-gú: Villoruela