Villamontán de la Valduerna

Villamontán de la Valduerna
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Villamontán de la Valduerna is located in Spanjë
Villamontán de la Valduerna
Villamontán de la Valduerna

Administrimi
ShtetiFlamuri Spanja
Kom. autonom Castile dhe León
ProvincaLeón
QarkuVillamontán de la Valduerna
Kryetari i BashkisëJerónimo Alonso García (1982) (PP)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja57,15 km2
Lartësia820 m (m.n.d.)
Popullsia941 banorë
Të dhëna të tjera
Zona KohoreUTC+1
Kodi Postal24766
Prefiksi987
Koordinatat42° 18′ 35″ Veri

5° 59′ 45″ Perëndim

Faqja Zyrtare Ayto. de Villamontán de la Valduerna


Villamontán de la Valduerna është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Villamontán de la Valduerna, të provincës León, në Castile dhe León. Villamontán de la Valduerna ka 941 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 57,15 km2.

Referencat

Other Languages