Villaluenga de la Sagra

Villaluenga de la Sagra
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Villaluenga de la Sagra is located in Spanjë
Villaluenga de la Sagra
Villaluenga de la Sagra

Administrimi
ShtetiFlamuri Spanja
Kom. autonom Castile-La Mancha
ProvincaToledo
QarkuVillaluenga de la Sagra
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja27 km2
Lartësia520 m (m.n.d.)
Popullsia3216 banorë
Të dhëna të tjera
Zona KohoreUTC+1
Koordinatat40° 1′ 49″ Veri

3° 54′ 37″ Perëndim


Villaluenga de la Sagra është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Villaluenga de la Sagra, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Villaluenga de la Sagra ka 3216 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 27 km2.

Referencat

Other Languages