Villabona


Villabona
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Villabona is located in Spanjë
Villabona
Villabona

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom   Baskia
Provinca Gipuzkoa
Qarku Tolosaldea
Kryetari i Bashkisë Galder Azkue Eizmendi
Partia Bildu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17,74 km2
Lartësia 62 m (m.n.d.)
Popullsia 5888 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1490
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48800
Koordinatat 43° 11′ 17″ Veri

2° 3′ 9″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.villabona.net


Villabona është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tolosaldea, të provincës Gipuzkoa, në Baskia. Villabona ka 5888 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17,74 km2.

Referencat

Other Languages
aragonés: Villabona-Amasa
العربية: فيابونا
brezhoneg: Villabona-Amasa
Ελληνικά: Βιγιαμπόνα
English: Villabona
français: Villabona
galego: Villabona
magyar: Villabona
italiano: Villabona
Bahasa Melayu: Villabona
Nederlands: Villabona
polski: Villabona
português: Villabona
русский: Вильябона
Scots: Villabona
oʻzbekcha/ўзбекча: Villabona
Tiếng Việt: Villabona
Winaray: Villabona