Vilanova del Camí

Vilanova del Camí
Komunë
noform
Church of St. Hilarius.
Stema_figuraFlag of Vilanova del Camí.svg
Vendndodhja
Vilanova del Camí is located in Spanjë
Vilanova del Camí
Vilanova del Camí

Administrimi
ShtetiFlamuri Spanja
Kom. autonom Katalonia
ProvincaBarcelona
QarkuAnoia
Kryetari i BashkisëJoan Vich i Adzet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja10.3 km2
Lartësia302 m (m.n.d.)
Popullsia12664 banorë
Të dhëna të tjera
VendasitVilanovíns
Zona KohoreUTC+1
Kodi Postal8788
Faqja Zyrtare www.vilanovadelcami.net


Vilanova del Camí është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Anoia, të provincës Barcelona, në Katalonia. Vilanova del Camí ka 12664 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10.3 km2.

Referencat

Other Languages