VAIO

VAIO

VAIO (Video Audio Integrated Operation, shqip: Operimi i Integruar i Figurës dhe Zërit) është një nga markat e prodhimit të laptopave, desktopëve nga firma Sony (Soni). Në vitin 1998, Sony ishte firma e parë që prezantoi një model Pentium portabël shumë të hodhë. Që nga ajo ditë shumë firma të ndryshme kanë prodhuar gjëra të ngjashme me modelin e Sonit.

Other Languages
العربية: فايو
تۆرکجه: وایو
български: VAIO
čeština: Vaio
English: Vaio
español: VAIO
فارسی: وایو
suomi: VAIO
français: VAIO
Bahasa Indonesia: VAIO
italiano: Sony VAIO
日本語: VAIO
한국어: 바이오
Bahasa Melayu: VAIO
Nederlands: VAIO
polski: VAIO
português: VAIO
русский: VAIO
slovenčina: Vaio
svenska: Vaio
ไทย: ไวโอ้
Türkçe: Sony Vaio
українська: VAIO
Tiếng Việt: VAIO
中文: VAIO