Susilo Bambang Yudhoyono

Susilo Bambang Yudhoyono
Presiden Susilo Bambang Yudhoyono.png
Presidenti i 6-të i Indonezisë
20 tetor 200420 tetor 2014
Paraardhësi:Megawati Soekarnoputri
Pasardhësi:Joko Widodo
Kryetar i 4-të i Partisë Demokratike
30 mars 2013 – Në detyrë
Paraardhësi:Anas Urbaningrum
Ministër i 11-të i Energjisë dhe Burimeve Minerale
26 tetor 199923 gusht 2000
Paraardhësi:Kuntoro Mangkusubroto
Pasardhësi:Purnomo Yusgiantoro
Të dhënat personale
Lindi më:9 shtator 1949
Lindi në:Java Lindore, Indonezia
Profesioni:Politikan, Organizator Komuniteti
Shkolla e kryer:Akademia Ushtarake
Universiteti Webster
Universiteti i Agrikulturës në Bogor
Partia politike:Partia Demokratike
BashkëshortjaKristiani Herrawati
FëmijëAgus Harimurti Yudhoyono
Edhie Baskoro Yudhoyono
Feja:Muslimanë
Susilo Bambang Yudhoyono


Susilo Bambang Yudhoyono (lindi më 9 shtator 1949) është politikanë dhe ish-Presidentë i Indonezisë nga viti 2004 deri më 2014. Ai tani është kryetar i Partisë Demokratike të Indonezisë.

Other Languages
беларуская (тарашкевіца)‎: Сусіла Бамбанг Юдхаёна
Bahasa Hulontalo: Susilo Bambang Yudhoyono
Bahasa Indonesia: Susilo Bambang Yudhoyono
Basa Banyumasan: Susilo Bambang Yudhoyono
Baso Minangkabau: Susilo Bambang Yudhoyono
srpskohrvatski / српскохрватски: Susilo Bambang Yudhoyono
Simple English: Susilo Bambang Yudhoyono
oʻzbekcha/ўзбекча: Susilo Bambang Yudhoyono
Tiếng Việt: Susilo Bambang Yudhoyono