Sumacàrcer
English: Sumacàrcer

Sumacàrcer
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Sumacàrcer is located in Spanjë
Sumacàrcer
Sumacàrcer

Administrimi
ShtetiFlamuri Spanja
Kom. autonom Komuniteti i Valencias
ProvincaValencia
QarkuRibera Alta
Kryetari i BashkisëMª Consuelo Pons Pons
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja20.1 km2
Lartësia45 m (m.n.d.)
Popullsia1286 banorë
Të dhëna të tjera
VendasitSumacarcerí, sumacarcerina
Zona KohoreUTC+1
Kodi Postal46295
Koordinatat39° 5′ 50″ Veri

0° 37′ 56″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.sumacarcer.es


Sumacàrcer është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Alta, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Sumacàrcer ka 1286 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 20.1 km2.

Referimet

Other Languages
aragonés: Sumacàrcer
català: Sumacàrcer
English: Sumacàrcer
español: Sumacárcel
euskara: Sumacàrcer
français: Sumacàrcer
magyar: Sumacàrcer
italiano: Sumacàrcer
Bahasa Melayu: Sumacàrcer
Nederlands: Sumacàrcer
occitan: Sumacàrcer
polski: Sumacàrcer
português: Sumacàrcer
русский: Сумакарсель
українська: Сумакарсер
Winaray: Sumacàrcer
Bân-lâm-gú: Sumacàrcer