Stuart Sutcliffe

Stuar Sutcliffe
The beatles.jpg
Stuarti ne vitin 1961
Informacione
EmriStuart Ferrguson Viktor Sutcliffe
Lindja23 qershor 1940 (21 vjeqar)
PrejardhjaEdinburg,Skoci.
Vdekja10 prill 1962
ZhanriPop,Rok
Profesion(e)Këngëtar,Piktor,Poet,Artists
LabelUniversal
Instrument(e)Gitare dhe Bast
Vite aktiv1960-1962
Bashkëpunim(e) meThe Beatles 1960-1961

Stuart Ferrguson Viktor Sutcliffe lindi me 23 qershor të vitit 1940EdinburgSkocisë ishte muzikant, piktor e poet i njohur britanik po ashtu per Një vit ka qenë pjestar i grupit të famshëm të rokut The Beatles gjatë viteve 1960-1961.

Other Languages
български: Стюарт Сътклиф
čeština: Stuart Sutcliffe
français: Stuart Sutcliffe
Bahasa Indonesia: Stuart Sutcliffe
Nederlands: Stuart Sutcliffe
norsk nynorsk: Stuart Sutcliffe
português: Stuart Sutcliffe
sicilianu: Stuart Sutcliffe
srpskohrvatski / српскохрватски: Stuart Sutcliffe
Simple English: Stuart Sutcliffe
slovenčina: Stuart Sutcliffe
slovenščina: Stuart Sutcliffe
српски / srpski: Стјуарт Сатклиф
українська: Стюарт Саткліфф
Tiếng Việt: Stuart Sutcliffe