Sopela
English: Sopela


Sopela
Komunë
noform
Saint Peter's church
Stema_figuraSopelanako udal ikurrina.svg
Vendndodhja
Sopela is located in Spanjë
Sopela
Sopela

Administrimi
ShtetiFlamuri Spanja
Kom. autonom Baskia
ProvincaBiscay
QarkuUribe-Kosta
Kryetari i BashkisëSaioa Villanueva
PartiaBildu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja8.39 km2
Lartësia62 m (m.n.d.)
Popullsia13061 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi1841
Zona KohoreUTC+1
Kodi Postal48600
Koordinatat43° 22′ 53″ Veri

2° 58′ 45″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.sopela.eus


Sopela është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Uribe-Kosta, të provincës Biscay, në Komunitetin e Baskisë. Sopela ka 13061 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.39 km2.

Referencat

Other Languages
aragonés: Sopela
العربية: سوبيلانا
català: Sopela
English: Sopela
español: Sopelana
euskara: Sopela
français: Sopela
galego: Sopelana
magyar: Sopelana
italiano: Sopelana
日本語: ソペラ
Latina: Sopelana
Bahasa Melayu: Sopelana
Nederlands: Sopelana
occitan: Sopela
polski: Sopela
português: Sopelana
русский: Сопелана
Scots: Sopela
українська: Сопелана
oʻzbekcha/ўзбекча: Sopelana
Winaray: Sopelana
中文: 索佩拉纳