Schiermonnikoog

Disambig.svgPër përdorime të tjera shiko: Schiermonnikoog (kthjellim).


Schiermonnikoog
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Schiermonnikoog.svg
Administrimi
ShtetiFlag of the Netherlands.svg Holanda
ProvincaFriesland – stema Friesland
KryeqëndraSchiermonnikoog
Statistika dhe Territori
Koordinatat53°29′21″V 6°12′08″L / 53°29′21″V 6°12′08″L / Schiermonnikoog)
Sipërfaqja199,07 km2
Popullsia941 banorë 2010
Dendësia4,73 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona KohoreUTC+1
Prefiksi(+31) 0519
Kodi Postar9166
Kodi statistikor0088
Schiermonnikoog is located in Hollandë
Schiermonnikoog
Schiermonnikoog
Schiermonnikoog – harta_foto
www.schiermonnikoog.nl

Schiermonnikoog është një komunë në provincën FrieslandHolandë me sipërfaqe 199.07 km² dhe popullsi 941 banorë[1]. Schiermonnikoog është kryeqendra e komunës.

Other Languages
aragonés: Skiermûntseach
العربية: سخيرمونيكوخ
brezhoneg: Skiermûntseach
čeština: Schiermonnikoog
Esperanto: Schiermonnikoog
español: Schiermonnikoog
français: Schiermonnikoog
Nordfriisk: Skiermûntseach
客家語/Hak-kâ-ngî: Schiermonnikoog
հայերեն: Շխիրմոնիկոխ
Bahasa Indonesia: Schiermonnikoog
italiano: Schiermonnikoog
Basa Jawa: Schiermonnikoog
Limburgs: Schiermonnikoog
Bahasa Melayu: Schiermonnikoog
Plattdüütsch: Schiermonnikoog
Nedersaksies: Schiermonnikoog
Nederlands: Schiermonnikoog
norsk nynorsk: Schiermonnikoog
română: Schiermonnikoog
русский: Схирмонниког
Simple English: Schiermonnikoog
Seeltersk: Schiermönkooge
Türkçe: Schiermonnikoog
українська: Схірмонніког
Volapük: Schiermonnikoog
Bân-lâm-gú: Schiermonnikoog