Santo Adriano


Santo Adriano
Komunë
noform
Town hall of Santo Adriano
Stema_figura
Vendndodhja
Santo Adriano is located in Spanjë
Santo Adriano
Santo Adriano

Administrimi
ShtetiFlamuri Spanja
Kom. autonom Asturias
ProvincaAsturias
QarkuOviedo
Kryetari i BashkisëCarlos de Llanos González
PartiaPSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja22.6 km2
Popullsia260 banorë
Të dhëna të tjera
Zona KohoreUTC+1
Kodi Postal33115
Faqja Zyrtare www.santoadriano.org


Santo Adriano është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oviedo, të provincës Asturias, në Asturias. Santo Adriano ka 260 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 22.6 km2.

Referencat

Other Languages
aragonés: Santu Adrianu
asturianu: Santo Adriano
català: Santo Adriano
Cebuano: Santo Adriano
Deutsch: Santo Adriano
English: Santo Adriano
español: Santo Adriano
euskara: Santo Adriano
français: Santo Adriano
interlingua: Santo Adriano
italiano: Santo Adriano
Bahasa Melayu: Santo Adriano
Nederlands: Santo Adriano
occitan: Santo Adriano
svenska: Santo Adriano
Türkçe: Santo Adriano
українська: Санто-Адріано
oʻzbekcha/ўзбекча: Santo Adriano
Tiếng Việt: Santo Adriano
Winaray: Santo Adriano
Bân-lâm-gú: Santo Adriano