Santa Eulalia de Oscos

Santa Eulalia de Oscos
Komunë
noform
Stema_figuraFlag santaeulaliadeoscos.svg
Vendndodhja
Santa Eulalia de Oscos is located in Spanjë
Santa Eulalia de Oscos
Santa Eulalia de Oscos

Administrimi
ShtetiFlamuri Spanja
Kom. autonom Asturias
ProvincaAsturias
QarkuEo-Navia
Kryetari i BashkisëAntonio Riveras Díaz
PartiaIU
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja47.12 km2
Popullsia547 banorë
Të dhëna të tjera
Zona KohoreUTC+1
Kodi Postal33776


Santa Eulalia de Oscos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Eo-Navia, të provincës Asturias, në Asturias. Santa Eulalia de Oscos ka 547 banorë (), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 47.12 km2.

Referencat

Other Languages