Santa Eugènia

Santa Eugènia
Komunë
noform
Stema_figura Bandera de Santa Eugènia.svg
Vendndodhja
Santa Eugènia is located in Spanjë
Santa Eugènia
Santa Eugènia

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom   Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku Pla de Mallorca
Kryetari i Bashkisë Guillem Crespí Sastre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.25 km2
Lartësia 149 m (m.n.d.)
Popullsia 1663 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Taujà
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 7142
Koordinatat 39° 37′ 25″ Veri

2° 50′ 21″ Lindje

Faqja Zyrtare www.ajsantaeugenia.net/index.es.html


Santa Eugènia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pla de Mallorca, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Santa Eugènia ka 1663 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 20.25 km2.

Referencat

Other Languages