Sant Esteve Sesrovires


Sant Esteve Sesrovires
Komunë
Vendndodhja
Sant Esteve Sesrovires is located in Spanjë
Sant Esteve Sesrovires
Sant Esteve Sesrovires

Administrimi
ShtetiFlamuri Spanja
Kom. autonom Katalonia
ProvincaBarcelona
QarkuBaix Llobregat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja18.47 km2
Lartësia183 m (m.n.d.)
Popullsia7202 banorë
Të dhëna të tjera
VendasitSesrovirenc/-a
Zona KohoreUTC+1
Koordinatat41° 29′ 42″ Veri

1° 52′ 28″ Lindje


Sant Esteve Sesrovires është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Llobregat, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Esteve Sesrovires ka 7202 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18.47 km2.

Referencat

Other Languages