Sanlúcar de Barrameda

Sanlúcar de Barrameda
Komunë
noform
Barrio Alto in Sanlúcar de Barrameda
Stema_figura Bandera de Sanlucar de Barrameda.png
Vendndodhja
Sanlúcar de Barrameda is located in Spanjë
Sanlúcar de Barrameda
Sanlúcar de Barrameda

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom   Andalusia
Provinca Cádiz
Qarku Bajo Guadalquivir
Kryetari i Bashkisë Angel Bloodstains
Partia CDM
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 170.93 km2
Lartësia 30 m (m.n.d.)
Popullsia 67385 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit sanluqueño/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11540
Prefiksi 956
Faqja Zyrtare www.sanlucardebarrameda.es


Sanlúcar de Barrameda është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bajo Guadalquivir, të provincës Cádiz, në Andalusia. Sanlúcar de Barrameda ka 67385 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 170.93 km2.

Referencat

Other Languages
العربية: شلوقة
Bahasa Indonesia: Sanlucar de Barrameda
Bahasa Melayu: Sanlúcar de Barrameda
norsk nynorsk: Sanlúcar de Barrameda
Tiếng Việt: Sanlúcar de Barrameda
Bân-lâm-gú: Sanlúcar de Barrameda