Sakaroza

Shkrirja e Sheqerit të pastër
Temperatura(C)g Sarkozi/g Ujë
50
2.59
55
2.73
60
2.89
65
3.06
70
3.25
75
3.46
80
3.69
85
3.94
90
4.20

Sakaroza është dysakaridi më i rëndësishem . Është mjaft i përhapur në botën bimore. Në sasi më të madhe gjendet në kallam të sheqerit(14-26%) që kultivohet në vendet e ngrohta, dhe në panxhar sheqeri(16-20%), i cili kultivohet në Europë.Material per veshje.Nga këto bimë përfitohet edhe në industri. Sakarozi formohet me kondensimin e dy molekulave të monosakarideve si dhe glukozës dhe fruktozës, siç shihet nga reaksionet:

C6H12O6 + C6H12O6 → C12H22O11 + H2O

Vetitë fizike

Sakarozi është substancë kristalore me ngjyrë të bardhë, e cila tretet mirë në ujë. Shkrihet në 184°C dhe në qoftë se nxehet në 200°C bëhet i murrmë dhe me emrin karamelë shërben pë ngjyrosjen e pijeve freskuese dhe ëmbëlsirave.


Other Languages
Afrikaans: Suiker
العربية: سكروز
مصرى: سوكروز
asturianu: Sacarosa
تۆرکجه: ساکاروز
беларуская: Цукроза
беларуская (тарашкевіца)‎: Цукроза
български: Захароза
bosanski: Saharoza
català: Sacarosa
čeština: Sacharóza
Cymraeg: Swcros
dansk: Sukrose
Deutsch: Saccharose
English: Sucrose
Esperanto: Sakarozo
español: Sacarosa
eesti: Sahharoos
euskara: Sakarosa
فارسی: ساکارز
suomi: Sakkaroosi
français: Saccharose
Nordfriisk: Saccharoos
Frysk: Sacharoaze
Gaeilge: Siúcrós
galego: Sacarosa
עברית: סוכרוז
hrvatski: Saharoza
magyar: Szacharóz
հայերեն: Սախարոզ
Bahasa Indonesia: Sukrosa
ГӀалгӀай: Шекар
íslenska: Súkrósi
italiano: Saccarosio
日本語: スクロース
Basa Jawa: Sukrosa
ქართული: საქაროზა
қазақша: Сахароза
한국어: 수크로스
kurdî: Sakaroz
Кыргызча: Сахароза
Latina: Saccharosum
Lëtzebuergesch: Saccharos
lietuvių: Sacharozė
latviešu: Saharoze
македонски: Сахароза
മലയാളം: സുക്രോസ്
Bahasa Melayu: Sukrosa
Nederlands: Sacharose
norsk nynorsk: Sukrose
norsk: Rørsukker
occitan: Sacaròsa
polski: Sacharoza
português: Sacarose
română: Zaharoză
русский: Сахароза
Scots: Sucrose
srpskohrvatski / српскохрватски: Saharoza
සිංහල: සුක්රෝස්
Simple English: Sucrose
slovenčina: Sacharóza
slovenščina: Saharoza
српски / srpski: Сахароза
Basa Sunda: Sukrosa
svenska: Sackaros
తెలుగు: సుక్రోజ్
Türkçe: Sakkaroz
українська: Сахароза
اردو: شکر
oʻzbekcha/ўзбекча: Saharoza
Tiếng Việt: Saccarose
中文: 蔗糖
Bân-lâm-gú: Chià-thn̂g
粵語: 蔗醣