Saint-Laurent-du-Var

Saint-Laurent-du-Var
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Laurent-du-Var
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Laurent-du-Var is located in Franca
Saint-Laurent-du-Var
Saint-Laurent-du-Var
43°40′24″V 7°11′24″L / 43°40′24″V 7°11′24″L / 43.673333333333; 7.19
Administrimi
ShtetiFlamuri Franca
RajoniProvence-Alpes-Côte d'Azur
DepartamentiAlpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja10.11 km2
Lartësia8 m (m.n.d.)
Popullsia28891 banorë
Dendësia2858 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona KohoreUTC+1
Kodi Postal06700
INSEE06123
Faqja Zyrtare http://www.ville-saintlaurentduvar.fr/


Saint-Laurent-du-Var është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Laurent-du-Var ka një popullsi prej 28891 banorë dhe sipërfaqe 10.11 km², me një dendësi prej 2858 banor/km².

Referencat

Other Languages
ᨅᨔ ᨕᨘᨁᨗ: Saint-Laurent-du-Var
Bahasa Indonesia: Saint-Laurent-du-Var
Bahasa Melayu: Saint-Laurent-du-Var
مازِرونی: سن لوران دو ور
srpskohrvatski / српскохрватски: Saint-Laurent-du-Var
Simple English: Saint-Laurent-du-Var
slovenščina: Saint-Laurent-du-Var
српски / srpski: Сен Лорен ди Вар
українська: Сен-Лоран-дю-Вар
Tiếng Việt: Saint-Laurent-du-Var
Bân-lâm-gú: Saint-Laurent-du-Var