Riba-roja de Túria

Riba-roja de Túria
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Riba-roja de Túria is located in Spanjë
Riba-roja de Túria
Riba-roja de Túria

Administrimi
ShtetiFlamuri Spanja
Kom. autonom Komuniteti i Valencias
ProvincaValencia
QarkuCamp de Túria
Kryetari i BashkisëFrancisco Tarazona Zaragozá (2007)
PartiaPP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja57.5 km2
Lartësia125 m (m.n.d.)
Popullsia19938 banorë
Të dhëna të tjera
VendasitRiba-roger, Riba-rogera
Zona KohoreUTC+1
Kodi Postal46190
Koordinatat39° 32′ 51″ Veri

0° 34′ 6″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayto-ribarroja.es


Riba-roja de Túria është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Camp de Túria, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Riba-roja de Túria ka 19938 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 57.5 km2.

Referencat