Real, Valencia

Real, Valencia
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Real, Valencia is located in Spanjë
Real, Valencia
Real, Valencia

Administrimi
ShtetiFlamuri Spanja
Kom. autonom Komuniteti i Valencias
ProvincaValencia
QarkuRibera Alta
Kryetari i BashkisëMaría Dolores López Garrigós
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja18.3 km2
Lartësia135 m (m.n.d.)
Popullsia2329 banorë
Të dhëna të tjera
VendasitRealer, realera
Zona KohoreUTC+1
Kodi Postal46194
Koordinatat39° 20′ 9″ Veri

0° 36′ 34″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.realdemontroi.es


Real, Valencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Alta, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Real, Valencia ka 2329 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18.3 km2.

Referimet

Other Languages
aragonés: Real de Montroi
español: Real (Valencia)
français: Real (Valence)
italiano: Real (Valencia)
Bahasa Melayu: Real, Valencia
Nederlands: Real (Valencia)
português: Real (Valência)
українська: Реал (Валенсія)
Bân-lâm-gú: Real (Valencia)