Quartell

Quartell
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Quartell is located in Spanjë
Quartell
Quartell

Administrimi
ShtetiFlamuri Spanja
Kom. autonom Komuniteti i Valencias
ProvincaValencia
QarkuCamp de Morvedre
Kryetari i BashkisëFrancisco Huguet Queralt (2007)
PartiaPP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja3.2 km2
Lartësia40 m (m.n.d.)
Popullsia1443 banorë
Të dhëna të tjera
VendasitQuarteller, quartellera
Zona KohoreUTC+1
Kodi Postal46510
Koordinatat39° 44′ 20″ Veri

0° 15′ 50″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.quartell.es


Quartell është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Camp de Morvedre, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Quartell ka 1443 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.2 km2.

Referencat

Other Languages
aragonés: Quartell
asturianu: Cuartell
català: Quartell
English: Quartell
español: Cuartell
euskara: Quartell
français: Quartell
magyar: Quartell
italiano: Quartell
Bahasa Melayu: Quartell
Nederlands: Quartell
occitan: Quartell
polski: Quartell
português: Quartell
русский: Куартель
українська: Куартель
Winaray: Quartell
中文: 夸尔特利
Bân-lâm-gú: Quartell