Qarku Vannes

Qarku Vannes
Frëngjisht : Arrondissement de Vannes
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Morbihan
Kryeqyteti Vannes
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 563


Qarku Vannes është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Morbihan.

Përbërja

Kantonët

Komunat

Other Languages