Qarku Perpignan

Qarku Perpignan
Frëngjisht : Arrondissement de Perpignan
Qark
Administrimi
ShtetiFlamuri Franca
DepartamentiPyrénées-Orientales
KryeqytetiPerpignan
Të dhëna të tjera
Zona KohoreUTC+1
INSEE662


Qarku Perpignan është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Pyrénées-Orientales.

Other Languages