Qarku Parthenay

Qarku Parthenay
Frëngjisht : Arrondissement de Parthenay
Qark
Administrimi
ShtetiFlamuri Franca
DepartamentiDeux-Sèvres
KryeqytetiParthenay
Të dhëna të tjera
Zona KohoreUTC+1
INSEE793


Qarku Parthenay është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Deux-Sèvres.