Qarku Metz-Campagne

Qarku Metz-Campagne
Frëngjisht : Arrondissement de Metz-Campagne
Qark
Administrimi
ShtetiFlamuri Franca
DepartamentiMoselle
KryeqytetiMetz
Të dhëna të tjera
Zona KohoreUTC+1
INSEE574


Qarku Metz-Campagne është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Moselle.