Qarku Bressuire

Qarku Bressuire
Frëngjisht : Arrondissement de Bressuire
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Deux-Sèvres
Kryeqyteti Bressuire
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 791


Qarku Bressuire është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Deux-Sèvres.

Përbërja

Kantonët

Komunat