Provinca Bologna

Provinca Bologna
Provincia di Bologna
Shih edhe: Njësitë administrative në Itali
Provinca Bologna në Itali
ShtetiItalia
RajoniEmilja-Romanjë
KryeqytetiBologna

Provinca Bologna është një provincë në rajonin Emilja-Romanjë në Itali. Kryeqëndra e provincës është qyteti Bologna. Provinca ka një popullsi prej banorësh dhe një sipërfaqe prej km². Dendësia e popullsisë është banorë/km².

  • shih edhe

Shih edhe

Stampa:Provincat në Emilja-Romanjë

Other Languages
brezhoneg: Proviñs Bologna
emiliàn e rumagnòl: Pruvénzia ed Bulåggna
Esperanto: Provinco Bolonjo
Bahasa Indonesia: Provinsi Bologna
Basa Jawa: Provinsi Bologna
한국어: 볼로냐현
Bahasa Melayu: Wilayah Bologna
norsk nynorsk: Provinsen Bologna
پنجابی: ضلع بولونا
srpskohrvatski / српскохрватски: Bologna (provincija)
Simple English: Province of Bologna
slovenščina: Bologna (pokrajina)
српски / srpski: Болоња (округ)
Tagalog: Bologna
Türkçe: Bologna ili
oʻzbekcha/ўзбекча: Bologna (provinsiya)
Tiếng Việt: Bologna (tỉnh)
Bân-lâm-gú: Bologna Séng