Piélagos


Piélagos
Komunë
Vendndodhja
Piélagos is located in Spanjë
Piélagos
Piélagos

Administrimi
ShtetiFlamuri Spanja
Kom. autonom Cantabria
ProvincaCantabria
QarkuSantander
Kryetari i BashkisëEnrique Torre Bolado
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja83.33 km2
Lartësia37 m (m.n.d.)
Popullsia23999 banorë
Të dhëna të tjera
Zona KohoreUTC+1
Koordinatat43° 21′ 28″ Veri

3° 57′ 29″ Perëndim


Piélagos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Santander, të provincës Cantabria, në Cantabria. Piélagos ka 23999 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 83.33 km2.

Referencat

Other Languages
aragonés: Piélagos
العربية: بايلاجوس
català: Piélagos
English: Piélagos
Esperanto: Piélagos
español: Piélagos
euskara: Piélagos
français: Piélagos
galego: Piélagos
magyar: Piélagos
interlingua: Piélagos
italiano: Piélagos
Bahasa Melayu: Piélagos
Nederlands: Piélagos
occitan: Piélagos
polski: Piélagos
português: Piélagos
русский: Пьелагос
Scots: Piélagos
српски / srpski: Пијелагос
Türkçe: Piélagos
українська: П'єлагос
oʻzbekcha/ўзбекча: Piélagos
Tiếng Việt: Piélagos
Winaray: Piélagos
中文: 彼拉戈斯
Bân-lâm-gú: Piélagos