Peñamellera Alta


Peñamellera Alta
Komunë
noform
View of the village of Alles.
Stema_figura
Vendndodhja
Peñamellera Alta is located in Spanjë
Peñamellera Alta
Peñamellera Alta

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom   Asturias
Provinca Asturias
Qarku Oriente
Kryetari i Bashkisë Rosa María Domínguez
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 92.19 km2
Popullsia 651 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 19′ 12″ Veri

4° 42′ 36″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.foros.com/penamellera


Peñamellera Alta është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oriente, të provincës Asturias, në Asturias. Peñamellera Alta ka 651 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 92.19 km2.

Referencat

Other Languages