Paterna

Paterna
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Paterna.svg
Vendndodhja
Paterna is located in Spanjë
Paterna
Paterna

Administrimi
ShtetiFlamuri Spanja
Kom. autonom Komuniteti i Valencias
ProvincaValencia
QarkuHorta Oest
Kryetari i BashkisëLorenzo Agustí Pons
PartiaPP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja44 km2
Lartësia70 m (m.n.d.)
Popullsia64023 banorë
Të dhëna të tjera
VendasitPaternero (m) Paternera (f)
Zona KohoreUTC+1
Kodi Postal46980
Koordinatat39° 30′ 10″ Veri

0° 26′ 26″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.paterna.es


Paterna është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Oest, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Paterna ka 64023 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 44 km2.

Referencat

Other Languages
aragonés: Paterna
asturianu: Paterna
català: Paterna
Deutsch: Paterna
English: Paterna
español: Paterna
euskara: Paterna
français: Paterna
galego: Paterna
magyar: Paterna
italiano: Paterna
日本語: パテルナ
한국어: 파테르나
Bahasa Melayu: Paterna
Nederlands: Paterna
norsk nynorsk: Paterna
occitan: Paterna
polski: Paterna
português: Paterna
русский: Патерна
srpskohrvatski / српскохрватски: Paterna
српски / srpski: Патерна
українська: Патерна
Winaray: Paterna
中文: 帕特尔纳
Bân-lâm-gú: Paterna