Palafrugell

Palafrugell
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Palafrugell.svg
Vendndodhja
Palafrugell is located in Spanjë
Palafrugell
Palafrugell

Administrimi
ShtetiFlamuri Spanja
Kom. autonom Katalonia
ProvincaGirona
QarkuBaix Empordà
Kryetari i BashkisëLluís Medir i Huerta
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja26.93 km2
Lartësia64 m (m.n.d.)
Popullsia22109 banorë
Të dhëna të tjera
VendasitPalafrugellencs
Zona KohoreUTC+1
Kodi Postal17200
Koordinatat41° 55′ 9″ Veri

3° 9′ 55″ Lindje

Faqja Zyrtare www.palafrugell.cat


Palafrugell është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Palafrugell ka 22109 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 26.93 km2.

Referencat

Other Languages
aragonés: Palafrugell
العربية: بالافروغي
asturianu: Palafrugell
تۆرکجه: پالافروخی
català: Palafrugell
Deutsch: Palafrugell
English: Palafrugell
español: Palafrugell
euskara: Palafrugell
فارسی: پالافروخی
français: Palafrugell
galego: Palafrugell
magyar: Palafrugell
հայերեն: Պալաֆրուժել
italiano: Palafrugell
қазақша: Палафружель
한국어: 팔라프루젤
Latina: Palafrugell
Bahasa Melayu: Palafrugell
Nederlands: Palafrugell
occitan: Palafrugell
polski: Palafrugell
português: Palafrugell
română: Palafrugell
русский: Палафружель
српски / srpski: Палафружељ
svenska: Palafrugell
reo tahiti: Palafrugell
українська: Палафружель
oʻzbekcha/ўзбекча: Palafrugell
Winaray: Palafrugell