Novelé

Novelé
Komunë
Vendndodhja
Novelé is located in Spanjë
Novelé
Novelé

Administrimi
ShtetiFlamuri Spanja
Kom. autonom Komuniteti i Valencias
ProvincaValencia
QarkuCostera
Kryetari i BashkisëJoaquim Mateu Vinaches
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja1.5 km2
Lartësia84 m (m.n.d.)
Popullsia789 banorë
Të dhëna të tjera
VendasitNovelerino/a
Zona KohoreUTC+1
Kodi Postal46819
Koordinatat38° 58′ 50″ Veri

0° 32′ 51″ Perëndim

Faqja Zyrtare


Novelé është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Costera, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Novelé ka 789 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 1.5 km2.

Referimet

Other Languages
aragonés: Novetlè
asturianu: Novelé
català: Novetlè
Cebuano: Novelé
español: Novelé
euskara: Novetlè
français: Novelé
magyar: Novelé
italiano: Novelé
Bahasa Melayu: Novetlè
occitan: Novelé
polski: Novelé
português: Novelé
русский: Новеле
svenska: Novelé
українська: Новелле
Winaray: Novelé
中文: 诺韦莱
Bân-lâm-gú: Novetlè/Novelé