Naohiro Takahara

Naohiro Takahara
Takahara Naohiro, Omiya vs Shimizu 2012 (cropped).jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëNaohiro Takahara
Data e lindjes (1979-06-04) 4 Qershor, 1979 (40 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1998–2002Júbilo Iwata
2001–2002Boca Juniors
2002–2006Hamburg
2006–2007Eintracht Frankfurt
2008–2010Urawa Reds
2010Suwon Samsung Bluewings
2011–2012Shimizu S-Pulse
2013–2014Tokyo Verdy
2014–2015SC Sagamihara
Ekipi kombëtar
2000–2008Japonia57(23)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Naohiro Takahara (lindur më 4 qershor 1979) është një futbollist japonez.

Kombëtarja

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 57 ndeshje dhe ka shënuar 23 gola.

Other Languages
Afrikaans: Naohiro Takahara
azərbaycanca: Naohiro Takahara
беларуская: Наахіро Такахара
čeština: Naohiro Takahara
Esperanto: Naohiro Takahara
français: Naohiro Takahara
Bahasa Indonesia: Naohiro Takahara
íslenska: Naohiro Takahara
日本語: 高原直泰
lietuvių: Naohiro Takahara
latviešu: Naohiro Takahara
македонски: Наохиро Такахара
Bahasa Melayu: Naohiro Takahara
Nederlands: Naohiro Takahara
norsk nynorsk: Naohiro Takahara
português: Naohiro Takahara
srpskohrvatski / српскохрватски: Naohiro Takahara
Simple English: Naohiro Takahara
slovenščina: Naohiro Takahara
српски / srpski: Наохиро Такахара
українська: Такахара Наохіро
Tiếng Việt: Takahara Naohiro
中文: 高原直泰
粵語: 高原直泰