Museros

Museros
Komunë
Vendndodhja
Museros is located in Spanjë
Museros
Museros

Administrimi
ShtetiFlamuri Spanja
Kom. autonom Komuniteti i Valencias
ProvincaValencia
QarkuHorta Nord
Kryetari i BashkisëJosé María Aznar Monferrer
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja12.4 km2
Lartësia12 m (m.n.d.)
Popullsia5072 banorë
Të dhëna të tjera
VendasitMuserenco
Zona KohoreUTC+1
Kodi Postal46136
Koordinatat39° 33′ 57″ Veri

0° 20′ 28″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ajunt-museros.com


Museros është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Nord, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Museros ka 5072 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 12.4 km2.

Referencat

Other Languages
aragonés: Museros
asturianu: Museros
català: Museros
Deutsch: Museros
English: Museros
español: Museros
euskara: Museros
français: Museros
magyar: Museros
italiano: Museros
Bahasa Melayu: Museros
Nederlands: Museros
occitan: Museros
polski: Museros
português: Museros
русский: Мусерос
українська: Музерос
Winaray: Museros
中文: 穆塞罗斯
Bân-lâm-gú: Museros