Muros de Nalón

Muros de Nalón
Komunë
noform
Town Hall of Muros de Nalón
Stema_figuraBandera de Muros de Nalón.svg
Vendndodhja
Muros de Nalón is located in Spanjë
Muros de Nalón
Muros de Nalón

Administrimi
ShtetiFlamuri Spanja
Kom. autonom Asturias
ProvincaAsturias
QarkuPravia
Kryetari i BashkisëMaría del Carmen Arango Sánchez
PartiaPSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja8.09 km2
Popullsia1981 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasitmurense
Zona KohoreUTC+1
Kodi Postal33138
Faqja Zyrtare www.murosdenalon.com


Muros de Nalón është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pravia, të provincës Asturias, në Asturias. Muros de Nalón ka 1981 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.09 km2.

Referencat

Other Languages
aragonés: Muros de Nalón
asturianu: Muros
Cymraeg: Muros
español: Muros de Nalón
français: Muros de Nalón
interlingua: Muros de Nalón
italiano: Muros de Nalón
Bahasa Melayu: Muros de Nalón
Nederlands: Muros de Nalón
português: Muros de Nalón
Türkçe: Muros de Nalón
українська: Мурос-де-Налон
oʻzbekcha/ўзбекча: Muros de Nalón
Tiếng Việt: Muros de Nalón
Bân-lâm-gú: Muros de Nalón