Montroi
English: Montroi

Montroi
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Montroi is located in Spanjë
Montroi
Montroi

Administrimi
ShtetiFlamuri Spanja
Kom. autonom Komuniteti i Valencias
ProvincaValencia
QarkuRibera Alta
Kryetari i BashkisëJose Antonio Polo Besó
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja31.4 km2
Lartësia145 m (m.n.d.)
Popullsia2720 banorë
Të dhëna të tjera
VendasitMontroià, montroiana
Zona KohoreUTC+1
Kodi Postal46193
Koordinatat39° 20′ 22″ Veri

0° 36′ 50″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Montroi është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Alta, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Montroi ka 2720 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 31.4 km2.

Referimet

Other Languages
asturianu: Montroy
català: Montroi
English: Montroi
español: Montroy
euskara: Montroi
français: Montroi
Bahasa Melayu: Montroi, Valencia
Nederlands: Montroy (Spanje)
русский: Монтрой
українська: Монтрой
中文: 蒙特罗伊
Bân-lâm-gú: Montroi