Monòver

Monòver
Komunë
noform
Hermitage of St. Barbara.
Stema_figura
Vendndodhja
Monòver is located in Spanjë
Monòver
Monòver

Administrimi
ShtetiFlamuri Spanja
Kom. autonom Komuniteti i Valencias
ProvincaAlicante
QarkuVinalopó Mitjà
Kryetari i BashkisëSalvador Poveda Bernabé (2007)
PartiaPP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja152 km2
Lartësia341 m (m.n.d.)
Popullsia13060 banorë
Të dhëna të tjera
VendasitMonoveros, Monovers
Zona KohoreUTC+1
Kodi Postal3640
Koordinatat38° 26′ 13″ Veri

0° 50′ 17″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.monovar.es


Monòver është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vinalopó Mitjà, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Monòver ka 13060 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 152 km2.

Referencat

Other Languages
aragonés: Monòver
العربية: مونوفار
asturianu: Monóvar
تۆرکجه: مونوبار
català: Monòver
Cebuano: Monóvar
English: Monòver
español: Monóvar
euskara: Monòver
فارسی: مونوبار
français: Monóvar
galego: Monòver
magyar: Monóvar
italiano: Monóvar
қазақша: Моновар
Bahasa Melayu: Monòver
Nederlands: Monóvar
occitan: Monóvar
polski: Monóvar
português: Monóvar
русский: Моновар
svenska: Monóvar
українська: Моновер
oʻzbekcha/ўзбекча: Monóvar
Winaray: Monóvar
中文: 莫诺瓦尔
Bân-lâm-gú: Monòver