Moaña

Moaña
Komunë
Stema_figura MoañaFlag.PNG
Vendndodhja
Moaña is located in Spanjë
Moaña
Moaña

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom   Galicia
Provinca Pontevedra
Qarku O Morrazo (region)
Kryetari i Bashkisë Xosé M. Millán Otero
Partia BNG
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.5 km2
Popullsia 18709 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1836
Vendasit Moañés, -esa
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 36950
Faqja Zyrtare www.concellodemoana.org


Moaña është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun O Morrazo (region), të provincës Pontevedra, në Galicia. Moaña ka 18709 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 31.5 km2.

Referencat

Other Languages
تۆرکجه: مئانیا
català: Moaña
English: Moaña
español: Moaña
euskara: Moaña
فارسی: مئانیا
français: Moaña
galego: Moaña
magyar: Moaña
italiano: Moaña
日本語: モアーニャ
қазақша: Моания
lumbaart: Moaña
Bahasa Melayu: Moaña
Nederlands: Moaña
occitan: Moaña
polski: Moaña
português: Moaña
русский: Моанья
Türkçe: Moaña
українська: Моанья
oʻzbekcha/ўзбекча: Moaña
Tiếng Việt: Moaña
Winaray: Moaña
中文: 莫阿尼亚
Bân-lâm-gú: Moaña