Miraflores de la Sierra

Miraflores de la Sierra
Komunë
noform
View of Miraflores de la Sierra from the mountain La Najarra.
Flamuri_figura
Vendndodhja
Miraflores de la Sierra is located in Spanjë
Miraflores de la Sierra
Miraflores de la Sierra

Administrimi
ShtetiFlamuri Spanja
Kom. autonom Komuniteti i Madridit
ProvincaMadrid
QarkuCuenca Alta del Manzanares
Kryetari i BashkisëJuan Manuel Frutos
PartiaPSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja56.56 km2
Lartësia1147 m (m.n.d.)
Popullsia5947 banorë
Të dhëna të tjera
VendasitMacureños / Mirafloreños
Zona KohoreUTC+1
Koordinatat40° 48′ 41″ Veri

3° 46′ 7″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.mirafloresdelasierra.net


Miraflores de la Sierra është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Cuenca Alta del Manzanares, të provincës Madrid, në Madrid. Miraflores de la Sierra ka 5947 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 56.56 km2.

Referencat

Other Languages