Marines, Valencia

Marines, Valencia
Komunë
Vendndodhja
Marines, Valencia is located in Spanjë
Marines, Valencia
Marines, Valencia

Administrimi
ShtetiFlamuri Spanja
Kom. autonom Komuniteti i Valencias
ProvincaValencia
QarkuCamp de Túria
Kryetari i BashkisëMª Dolores Celda Lluesma
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja35.7 km2
Lartësia300 m (m.n.d.)
Popullsia1566 banorë
Të dhëna të tjera
VendasitMarinense
Zona KohoreUTC+1
Kodi Postal46163
Koordinatat39° 44′ 25″ Veri

0° 31′ 53″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.marines.es


Marines, Valencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Camp de Túria, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Marines, Valencia ka 1566 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 35.7 km2.

Referencat