Manises

Manises
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Manises is located in Spanjë
Manises
Manises

Administrimi
ShtetiFlamuri Spanja
Kom. autonom Komuniteti i Valencias
ProvincaValencia
QarkuHorta Oest
Kryetari i BashkisëEnrique Ángel Crespo Calatrava (2007)
PartiaPP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja19.6 km2
Lartësia52 m (m.n.d.)
Popullsia30478 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasitmanisero, manisera (es)
Zona KohoreUTC+1
Kodi Postal46940
Koordinatat39° 29′ 0″ Veri

0° 27′ 0″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.manises.es


Manises është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Oest, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Manises ka 30478 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 19.6 km2.

Referencat

Other Languages
aragonés: Manises
català: Manises
Deutsch: Manises
English: Manises
Esperanto: Manises
español: Manises
euskara: Manises
français: Manises
galego: Manises
magyar: Manises
italiano: Manises
日本語: マニゼス
Malagasy: Manises
Bahasa Melayu: Manises
Nederlands: Manises
occitan: Manises
polski: Manises
português: Manises
русский: Манисес
srpskohrvatski / српскохрватски: Manises
српски / srpski: Манисес
українська: Манізес
vèneto: Manises
Winaray: Manises
中文: 马尼塞斯
Bân-lâm-gú: Manises