Lethbridge

Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Lethbridge (kthjellim).
Lethbridge
—  qytet  —
Pamje nga Lethbridge
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Alberta – stema Alberta
Ndarja statistikore Divizioni Nr. 2
Statistika dhe Territori
Koordinatat 49°41′39″V 112°49′58″P / 49°41′39″V 112°49′58″P / Lethbridge)
Lartësia 910 m (m.n.d)
Sipërfaqja 127,19 km2
Popullsia 74.637 banorë 2006
Dendësia 586,82 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7
Vendndodhja
Lethbridge is located in Kanadaja
Lethbridge
Lethbridge
Lethbridge – harta_foto

Lethbridge është një qytet në Divizioni Nr. 2, provinca Alberta, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 127.19 km² dhe popullsi 74637 banorë. [1]

Referenca

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= ( help)
Other Languages
العربية: ليثبريدج
azərbaycanca: Letbric
تۆرکجه: لث‌بریج
català: Lethbridge
Cebuano: Lethbridge
dansk: Lethbridge
Deutsch: Lethbridge
English: Lethbridge
Esperanto: Lethbridge
español: Lethbridge
فارسی: لث‌بریج
suomi: Lethbridge
français: Lethbridge
עברית: לת'ברידג'
Bahasa Indonesia: Lethbridge
italiano: Lethbridge
한국어: 레스브리지
lietuvių: Letbridžas
polski: Lethbridge
پنجابی: لیتھبریج
português: Lethbridge
русский: Летбридж
Simple English: Lethbridge
српски / srpski: Летбриџ
svenska: Lethbridge
Türkçe: Lethbridge
українська: Летбридж
Tiếng Việt: Lethbridge
Volapük: Lethbridge
粵語: 列必珠