Le Bar-sur-Loup

Le Bar-sur-Loup
Komunë
noform
Pamje nga Le Bar-sur-Loup
Stema_figura
Vendndodhja
Le Bar-sur-Loup is located in Franca
Le Bar-sur-Loup
Le Bar-sur-Loup
43°42′05″V 6°59′20″L / 43°42′05″V 6°59′20″L / 43.701388888889; 6.9888888888889
Administrimi
ShtetiFlamuri Franca
RajoniProvence-Alpes-Côte d'Azur
DepartamentiAlpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja14.47 km2
Lartësia310 m (m.n.d.)
Popullsia2991 banorë
Dendësia207 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona KohoreUTC+1
Kodi Postal06620
INSEE06010
Faqja Zyrtare http://www.lebarsurloup.fr/


Le Bar-sur-Loup është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Le Bar-sur-Loup ka një popullsi prej 2991 banorë dhe sipërfaqe 14.47 km², me një dendësi prej 207 banor/km².

Referencat

Other Languages
ᨅᨔ ᨕᨘᨁᨗ: Le Bar-sur-Loup
català: So Barn
español: Le Bar-sur-Loup
français: Le Bar-sur-Loup
Bahasa Indonesia: Le Bar-sur-Loup
italiano: Le Bar-sur-Loup
lumbaart: Le Bar-sur-Loup
Bahasa Melayu: Le Bar-sur-Loup
Nederlands: Le Bar-sur-Loup
occitan: So Barn
Piemontèis: Le Bar-sur-Loup
português: Le Bar-sur-Loup
română: Le Bar-sur-Loup
русский: Ле-Бар-сюр-Лу
Simple English: Le Bar-sur-Loup
slovenščina: Le Bar-sur-Loup
українська: Ле-Бар-сюр-Лу
Tiếng Việt: Le Bar-sur-Loup
Volapük: Le Bar-sur-Loup
Bân-lâm-gú: Le Bar-sur-Loup