La Bisbal d'Empordà

La Bisbal d'Empordà
Komunë
noform
Stema_figura Flag of La Bisbal d'Empordà.svg
Vendndodhja
La Bisbal d'Empordà is located in Spanjë
La Bisbal d'Empordà
La Bisbal d'Empordà

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom   Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Kryetari i Bashkisë Núria Anglada Casamajor ( Convergence and Union)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.7 km2
Lartësia 39 m (m.n.d.)
Popullsia 10793 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 57′ 36″ Veri

3° 2′ 26″ Lindje

La Bisbal d'Empordà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. La Bisbal d'Empordà ka 10793 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 20.7 km2.

Referencat

Other Languages