L'Aleixar

L'Aleixar
Komunë
noform
View of L'Aleixar
Vendndodhja
L'Aleixar is located in Spanjë
L'Aleixar
L'Aleixar

Administrimi
ShtetiFlamuri Spanja
Kom. autonom Katalonia
ProvincaTarragona
QarkuBaix Camp
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja26.08 km2
Lartësia262 m (m.n.d.)
Popullsia926 banorë
Të dhëna të tjera
VendasitAleixarenc, aleixarenca
Zona KohoreUTC+1
Kodi Postal43381
Koordinatat41° 12′ 11″ Veri

1° 2′ 51″ Lindje


L'Aleixar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Camp, të provincës Tarragona, në Katalonia. L'Aleixar ka 926 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 26.08 km2.

Referencat

Other Languages
aragonés: L'Aleixar
català: L'Aleixar
Cebuano: L'Aleixar
English: L'Aleixar
español: Aleixar
euskara: L'Aleixar
français: L'Aleixar
galego: L'Aleixar
magyar: L’Aleixar
հայերեն: Լա Ալեշար
italiano: L'Aleixar
Latina: L'Aleixar
Bahasa Melayu: L'Aleixar
occitan: L'Aleixar
polski: L'Aleixar
português: L'Aleixar
русский: Ла-Алешар
svenska: L'Aleixar
українська: Л'Алашя
oʻzbekcha/ўзбекча: L'Aleixar
Tiếng Việt: L'Aleixar
Winaray: L'Aleixar