L'Alcora

L'Alcora
Komunë
noform
Castle of Alcalatén
Stema_figuraFlag of Alcora Spain.svg
Vendndodhja
L'Alcora is located in Spanjë
L'Alcora
L'Alcora

Administrimi
ShtetiFlamuri Spanja
Kom. autonom Komuniteti i Valencias
ProvincaCastellón
QarkuAlcalatén
Kryetari i BashkisëManuel J. Peris Salvador
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja94.9 km2
Lartësia279 m (m.n.d.)
Popullsia11150 banorë
Të dhëna të tjera
VendasitAlcorinos
Zona KohoreUTC+1
Kodi Postal12110
Faqja Zyrtare www.alcora.org


L'Alcora është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alcalatén, të provincës Castellón, në Komunitetin e Valencias. L'Alcora ka 11150 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 94.9 km2.

Referencat

Other Languages
aragonés: L'Alcora
العربية: لا ألكورا
català: L'Alcora
Cebuano: L'Alcora
English: L'Alcora
español: Alcora
euskara: L'Alcora
français: L'Alcora
galego: L'Alcora
magyar: L’Alcora
italiano: L'Alcora
Bahasa Melayu: L'Alcora
Nederlands: L'Alcora
occitan: L'Alcòra
Kapampangan: L'Alcora
polski: L'Alcora
português: L'Alcora
русский: Алькора
sardu: L'Alcora
svenska: L'Alcora
українська: Л'Алкора
اردو: لالکورا
oʻzbekcha/ўзбекча: Alcora
Tiếng Việt: L'Alcora
Winaray: L'Alcora
中文: 拉尔科拉
Bân-lâm-gú: L'Alcora