Krepa

Një pirg me krepe.
Një dyqan creperie 

Krepa është një lloj petulle e përbërë nga një shtresë shumë e hollë brumi e përgatitur me miell (kryesisht gruri ) të përzier me një lëng ( qumësht, ose  ndonjëherë ujë ose birrë). Krepa është zakonisht e rrumbullakët në formë.

Krepa  gatohet në një një tigan zakonshëm), ose në një pjatë të nxehtë.

Krepa mund të hahet e nxehtë apo e ftohtë, e ëmbël apo e kripur, si gjellë kryesore ose si ëmbëlsirë. Ajo mund të shërbehet si është, ose me mbushje. Mund të hahet në shtëpi apo në restorant, dhe mund të gjendet në tregje festive (në Francë).

Etimologjia

Mbiemri i ' vjetër frëngjisht cresp "frisé, ondulé " është nga latinishtja crĭspus. Si emër femëror në frëngjisht, ajo ka marrë kuptimin "lloj brumi", gjë që është dokumentuar qysh në shekullin e 13-të.

Other Languages
العربية: كريب (طعام)
Atikamekw: Tekirep
беларуская: Крэпы
brezhoneg: Krampouezh
català: Crep
Tsetsêhestâhese: E'kôsé'haseo'o
čeština: Crêpe
Чӑвашла: Икерчĕ
Cymraeg: Crêpe
dansk: Crêpe
Deutsch: Crêpe
Ελληνικά: Κρέπα
English: Crêpe
español: Crepe
euskara: Krepe
فارسی: کرپ
suomi: Ohukainen
français: Crêpe
Bahasa Indonesia: Crêpe
Ido: Krespo
íslenska: Crêpe
italiano: Crespella
日本語: クレープ
한국어: 크레프
Ripoarisch: Pannekoche
Latina: Crispa
мокшень: Пачат
кырык мары: Меленӓ
norsk: Crêpe
Diné bizaad: Abeʼ bee neezmasí
occitan: Pescajon
Papiamentu: Reskoek
polski: Crêpe
português: Crepe (culinária)
română: Clătită
svenska: Crêpes
Tagalog: Crêpe
Türkçe: Akıtma
татарча/tatarça: Коймак
українська: Креп (страва)
Tiếng Việt: Bánh kếp
walon: Vôte
吴语: 克来普
中文: 可麗餅
粵語: 法國薄餅